Arçelik Çamaşır Makinesi E07 Hatası

By Arçelik Servisi In Kocaeli arçelik servisi No comments

Çamaşır makinelerinde cihaz sahiplerinin yine sık karşılaştığı hata kodları arsında E07 hatası yer alır. Arçelik Çamaşır Makinesi E07 Hatası kapı kilidi arızası olduğuna işaret eder bunun dışında motor çalışmadığı anlarda bu uyarıyı verir.

Arçelik çamaşır makineleri seri ve modelleri için geçerli olan arıza kodu bazen cihaz modeline göre farklılıklar gösterebilir. Bundan dolayı mutlaka cihazınızın kullanım kılavuzuna bakmanız önerilmektedir. Dilerseniz Kocaeli Arçelik servisi firmamızı 0262 323 10 030530 403 91 79 numaralardan arayabilir ve cihaz modelinize göre sorun hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Arçelik Çamaşır Makinesi E07 Arızası Çözümü

Arçelik Çamaşır Makinesi E07 Arızası Çözümü

İlk yapmanız gereken çamaşır makinenizin kapısının açık olup olmadığının kontrolüdür. Kapı açılmadığında da bu hatayı alabilir yada kapandığında da bu hata karşınıza çıkabilir. Kapak kapalı olduğu halde makine çalışmıyorsa sensörde bir arıza yaşanıyor olup  algılama yapmıyordur. Bu nedenle elektronik kart kontrol edilmesi gerekir buda teknik servislerin alanına girmektedir.

Arçelik Çamaşır Makinesi E07 Hatası alındığında sorun elektronik kartta ise profesyonel servislerden hizmet alımı yapılmalıdır. Her teknik servis firması elektronik kartlar için hizmet vermemektedir.